пятница, 18 декабря 2009 г.

Хлеб ко дню Св. Николая

Хліб до дня Св. Миколая
День Св. Миколая - один з моїх найулюбленіших зимових свят. Так, дитинство вже закінчилося, подарунки під подушку не кладуть, але ж з досягненням повноліття казка не закінчується. Вже дорослими, ми можемо внести свою лепту у святкування, стати засновниками власних традицій. Я чула, що у Львові, в родинах, обов'язково випікають печиво «Миколайчик». Мені теж захотілося створити ласощі спеціально до цього чудового свята. І я вирішила спекти солодкий хліб до дня Св. Миколая. За основу я взяла класичний рецепт хліба і трохи пофантазувала.


  Хліб до дня Св. Миколая


Інгредієнти (з розрахунком на 2 буханки):

1 кг борошна



1.5 ст. цукру



100 грам вершкового масла



3 яйця



1 пакетик сухих дріжжів



1 пакетик ванільного цукру



трохи кориці



1 ч.л. меленого імбиру



Кілька крапель ромовою есенції (за бажанням)



Цедра одного апельсина



Цедра одного лимона



50 гр. мигдалю (подрібненого)



50 гр. фундука (подрібненого)



100 гр. кураги (дрібно порізаної)



350 мл теплого молока.



Приготування:



Просійте борошно у велику миску. Додайте ванільний цукор, корицю, імбир, цедру лимона й апельсина, мелені горіхи. Відставте.

У емальованій каструлі збийте до білого яйця з цукром, потім додайте розтоплене масло і есенцію. Збийте гарненько ще раз.

  У 300 мл теплого молока розчиніть сухі дріжджі з 1 ст. л. цукру, дайте їм підійти.

  Зробіть в борошні поглиблення, влийте спочатку дріжжі з молоком, потім решту молока та яєчно - масляну суміш. Замісіть еластичне тісто. Щоб тісто не прилипало до рук, змащуйте їх соняшниковою олією. Вже під час замісу можна зрозуміти вдалося у Вас тісто чи ні. Гарне дріжджове тісто під руками пихтить, гарчить і пузирітьсяJ





Місити дріжджове тісто потрібно довго і безжально. Його потрібно м'яти, бити і кидати об стіл. Воно тоді стає м'яким і пухнастим.

  Ну ось, Ви замісити тісто. Покладіть його в миску і поставте в тепле місце, поки воно не збільшиться в об'ємі вдвічі. Коли ж воно у нас добряче «видужає», поколотіть його ще раз і знову відставте до збільшення в об'ємі.

  Змастіть вершковим маслом дві круглі форми для хліба. Знову покладіть тісто на стіл і трохи помніть, домішуючи курагу. Сформуйте дві буханочки, випікайте до готовності. Щоб зрозуміти готовий хліб чи ні, постукайте по верхівці - звук має бути глухим або проколіть хліб дерев'яною паличкою, якщо суха - то готовий.



  Зі святом! 

Комментариев нет:

Отправить комментарий